O mnie

Iwona Manista-Kutryś

Iwona Manista-Kutryś

Jestem wokalistką, kompozytorką, pedagogiem, z wykształcenia też aktorką. Ukończyłam szkołę muzyczną I i II stopnia w klasie fortepianu i śpiewu oraz studia edukacji muzycznej/artystycznej na Uniwersytecie Łódzkim, podyplomową dyrygenturę chóralną na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, a także Szkołę Aktorską Haliny i Jana Machulskich w Warszawie. Miałam okazję występować między innymi w Teatrze Stu w Krakowie, Teatrze Stara Prochoffnia w Warszawie. Zdobywałam doświadczenie sceniczne u Janusza Józefowicza, Jana Machulskiego czy podpatrując pracę Adama Hanuszkiewicza w Teatrze Nowym w Warszawie. Swoje umiejętności wokalne cały czas szlifuję oprócz odbytych studiów zdobywam je na różnych warsztatach doskonaląc i poznając wiele technik wokalnych. Miałam okazję pracować między innymi z: Sonia Lachowolska, John Henny (LA, USA), Dean Kaelin (USA), Katarzyna Godzisz- Antonik, Elżbieta Ptak, Elżbieta Zapendowska, Wojciech Myrczek, Piotr Markowski, Danuta Sendecka, Mateusz Brzeziński. Swoje doświadczenie i umiejętności wykorzystuję również w pracy pedagogicznej ucząc śpiewu, gry na fortepianie czy prowadząc chór.

Muzyka to moja największa pasja. Uwielbiam też teatr, film, książki, fotografię, dlatego lubię do swoich klipów dodawać zdjęcia, bo potrafią jak poezja i muzyka uchwycić to co ulotne i piękne. Moje kompozycje można znaleźć na youtube. Jedna z nich „Taniec” ze słowami Ewy Jowik – lesznowolskiej poetki zdobyła wyróżnienie na Ogólnopolskim Festiwalu Jonasza Kofty w Warszawie i ponad rok gościła na Łagodnej Liście Przebojów internetowego Radia Aspekt, zdobywając pierwsze miejsce z drugą moją piosenką “W kąciku.”

W swoim repertuarze mam wiele piosenek oprócz autorskich – piosenki Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego, Jeremiego Przybory, Jonasza Kofty i inne.  Mam do zaoferowania  kilka recitali, swobodnie czuję się w piosence aktorskiej, jazzowej, musicalowej, kabaretowej, poetyckiej czy dobrym popie.  Gram też w komediowym spektaklu ADAMM w reżyserii Ewy Kłujszo, który otrzymał III miejsce na Mazowieckim Festiwalu Teatralnym „Totalnie teatralnie”, a ja  nagrodę za najlepszą rolę żeńską.  Aktualnie wydałam  swoją solową płytą pt: „Godzina Jeszcze młoda”, na której znajdują się głównie moje kompozycje ale nie tylko. Więcej o płycie w zakładce płyta. Zapraszam do zapoznania się z moją twórczością i ofertą.